20230524 205153 0000

POBJEDA HAJDUKA U FINALU SUPERSPORT HNK: 2:0

Prvo poluvrijeme na Rujevici završilo je rezultatom 0:0. Prvi dio utakmice protekao je uz odmjeravanje snaga i bez velikih prigoda s obje strane. Ističe se pogadak Hajduka u 3′, ali je VAR intervencijom poništen pogodak Mlakara.

Drugo poluvrijeme Hajduk je otvorio uz nekoliko prilika te u 64′ i poveo pogotkom Melnjaka.

Nakon duge VAR provjere, u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena za Hajduk je dosuđen kazneni udarac koji je realizirao Livaja za konačnih 2:0.

Dolazak do finala za jedan Klub kao Šibenik je veliki pothvat. Pobjedili smo Dinamo i Goricu na putu do finala i to se treba cijenit.

Mislim da igrači nisu bili preplašeni, ali jednostavno trebamo respektirat Hajduk i njegovu kvalitetu. U obrani nismo ostavljali puno prostora Hajduku, ali u napadu nismo bili oštri ni konkretni.

Jako sam ponosan na ovu ekipu što su sve dali od sebe danas jer nije bilo lako nakon ispadanja iz lige. – izjavio je glavni trener Šibenika Damir Čanadi.

HNK Hajduk (2:0) HNK Šibenik

Glavni sudac: Igor Pajač                  Pomoćnici: Sanja Rođak – Karšić, Đurak Vedran                                                                  4. Sudac: Patrik Kolarić                                VAR: Fran Jović                                            AVAR: Bojan Zobenica

HNK Hajduk: Lučić, Ferro, Livaja, Benrahou, Melnjak, Pukstas, Krovinović, Awaziem, Mlakar, Sigur, Sahiti

Klupa: Subašić, Fossati, Simić, Kalinić, Anello, Letaj, Đolonga, Vušković, Čubelić

HNK Šibenik: Đaković, Kvesić (70′ Čanađija), Perić, Soldo (79′ Knežević), Dolček, Mina (69′ Mesa), Hiroš, Đorić (86′ Grdić), Špeljak (69′ Pozo), Arai, Kvržić

Klupa: Rogić, Mesa, Matić, Damjanić, Pozo, Grdić, Knežević, Baturina, Čanađija