vuko

Vukovar-Šibenik 1:1 , 12.kolo SS Prve NL

VUKOVAR – Stadion u Borovu naselju. Gledatelja 800. Sudac: Oliver Romić (Osijek) . Pomoćnici: Luka Kurtović i Marko Reljan (oba Osijek). Četvrti sudac: Fran Jović (Zagreb). Delegat: Tomislav Lukšić (Velika Gorica).

STRIJELCI: 1:0 – Tabinas (36), 1:1 – Sajko (43-ag).

VUKOVAR 1991 : Sajko, Jukić , Baltić , Bungić (od 86. Roos-Trujilo ), Tabinas , Mustedanagić  (od 86. Andačić -), Biljan (od 86. Wehrmann ), Radošević , Rugašević, Gonzalez  (od 61. Capitani ), Knöll (od 75. Pelko ). Trener: Marko Novoselac

ŠIBENIK  Đaković, Ćosić , Perić , Dujmović, Kolega , Roca , Marijanović (od 46. Pozo), Rovis (od 59. B. Brajković ), Božić (od 86. Bačelić-Grgić -), Majić , Torres (od 74. R. Brajković ). Trener: Mario Carević

Vukovar i Šibenik remizirali su u derbiju 12.kola, utakmica je završila rezultatom 1:1.

Narančasti su bolje otvorili utakmicu te već u drugoj minuti preko Božića imali šansu za vodstvo no udarac je otišao preko gola.

Šibenik je bolji protivnik, iz daljine svoje su udarce okušali Majić i Roca no siguran na golu Vukovara bio Sajko.

Prijete i domaćini preko Knolla, našao se u izglednoj prilici no udarac odlazi pokraj gola.

Narančasti su uspostavili i kontrolirali igru koju nisu okrunili pogotkom, a kazna za to stigla je u 36.minuti kada je nakon prekida najviši Tabinas koji glavom neobranjivo pogađa za 1:0 na semaforu.

Prednost Vukovaraca nije dugo trajala, Majić u 43. minuti loptu s vrha šesnaesterca šalje na desnu stranu, Božić si je sam iskreirao šut te uz pomoć vratnice i golmana Sajka lopta završava u mreži za 1:1 nakon prvih 45 minuta.

U drugom dijelu broj šansi i izglednih prilika se osjetno smanjio, pokušavali su svojim udarcima Majić, B.Brajković s druge strane Capitani i Knoll no rezultat je ostao isti.

I onda 83.minuta, loptu u prostor dobio je Roko Brajković koji s 10-ak metara desne strane šesnaesterca Vukovara neometan ne pogađa vrata domaćina.

Odahnule su domaćine tribine, a rezultatom 1:1 završen je susret.

U idućem kolu Narančasti na Šubićevcu dočekuju Solin, dok će Vukovarci na susjedsko gostovanje kod Zrinskog.