Zrinski Osječko 1664 – Šibenik 2:0 , 15.kolo SS Prve NL

ZRINSKI OSJEČKO 1664 – ŠIBENIK  2:0 (1:0)

Dogan 29′

Pekarić 60′

ZRINSKI : Stanić, Unušić, Čubel, Stanić, Horvat, Stranput, Pejić (od 63. Svržnjak), Pekarić (od 90+2′ Kuprešak) , Korov ( od 80. Jelavić) , Dogan ( od 80. Mujagić), Tadić.  Trener : Igor Budiša

ŠIBENIK : Đaković, Gačić, Dujmović, Majić, Božić (od 84. Laća),  Pozo, Kolega ( od 59. B.Brajković), Torres ( od 59. R.Brajković), Roca (od 46. Marijanović), Ćosić (od 63. Bačelić Grgić), Cvijanović. Trener : Mario Carević

Nogometaši Šibenika u derbiju 15.kola doživjeli su poraz od vodeće ekipe prvenstva, Zrinski Osječko 1664.

U ugodnom ambijentu Gradskog vrta, početne minute donijele su nam ispitivanje snaga na terenu bez puno šansi.

Prva prilika pripala je Zrinskom koji prijeti preko Horvata udarcem s 20-ak metara no lagan je to zadatak za Đakovića.

29.minuta pogodak za domaćine, loptu je na vrhu šesnaesterce primio Dogan, namjestio se na udarac te pogodio za vodstvo  od 1:0.

37. minuta prva konkretnija prilika za Narančaste, Cvijanović je dugom loptom uposlio Božića, on se sjurio prema šesnaestercu no njegov udarac nije bio dovoljno jak i precizan da bi ozbiljnije zaprijetio Staniću.

44. minuta,  udarac Unušića s 20-ak metara odlazi pored gola.

S rezultatom 1:0 otišlo se na predah.

Pokušao je trener Carević s tri izmjene u prvih 15 minuta nastavka probuditi svoju momčad (Roca – Marijanović, Torres – R.Brajković, Kolega – B.Brajković).

Narančasti u uvodnom dijelu drugog poluvremena imaju posjed no bez konkretnije opasnosti po gola domaćina.

Netom prije izlaska, u šansi se našao Kolega, primio je loptu na vrhu šesnaesterca, driblingom se oslobodio čuvara no njegov udarac završava u bloku granitne obrane Zrinskog.

I onda 60.minuta i prekretnica susreta, polukontra Zrinskog, Pejić je dijagonalnom loptom uposlio Pekarića koji udarcem s  vrha lijeve strane šesnaesterca matira Đakovića.

Šibenik je prreko Cvijanovića u 90.minuti te Marijanovića u 92.minuti pokušao smanjti rezultat te unijeti napetost u samu završnicu utakmice ali bezuspješno.

Zrinski je ovom pobjedom pobjegao Šibeniku a na 5 bodova prednosti.

Do kraja prvenstva u igri su još 54 boda, stoga glavu gore Narančasti!

Priliku za popravak dojma naši će nogometaši imati u posljednjoj domaćoj utakmici za ovu godinu, protivnik je  Orijent.

Susret je na rasporedu 27.11. s početkom u 17h.