Šibenik – Orijent 1:0 , 16.kolo SS Prve NL

Sudac: Ante Terzić

ŠIBENIK: Đaković, Perić (od 46. Delić), Gačić, Dujmović, Cvijanović, Pozo, Marijanović (od 83. R. Brajković), B. Brajković, Majić (od 67. Ćosić), Bačelić-Grgić (od 59. Roca), Božić (od 83. Kolega). Trener: Mario Carević.

ORIJENT: Mohorović, Mulac, Gajzler, Črnko (od 62. Bubnjar), Švrljuga, Faal, Monjac (od 72. Simčić), Valjan (od 81. Tadejević), Putnik (od 72. Mohorovičić), Agić, Mršić. Trener: Slobodan Grubor.

Strijelci: Delić 48′

Nogometaši Šibenika na domaćem terenu upisali su važnu pobjedu u nastavku borbe za prvo mjesto.

Od samog početka Narančasti su zagospodarili terenom, 7.minuta najveće uzbuđenje na terenu u uvodnim minutama, loptu je u šesnaestercu primio Josip Majić, puca lijevom nogom no lopta pogađa desnu vratnicu Mohorovićevog gola.

16.minuta novi pokušaj Josipa Majića, prima loptu na 16m no udarac odlazi preko gola.

33.minuta ubačaj Bruna Brajkovića s desne strane umalo u svoju mrežu posprema Orijentov igrač Agić, centimetri su nedostajali da Narančasti dođu do vodstva.

36.minuta ubačaj Poze  s lijeve strane na rubu kaznenog prostora pronalazi Bruna Brajkovića koji puca lijevom nogom no njegov je udarac na putu prema golu u korner skrenuo Mulac.

40.minuta novi pokušaj Josipa Majića, s desne strane šesnaesterca silovit udarac ali lopta još jednom od bloka odlazi u korner.

44.minuta prva, vrijedna spomena prilika za Orijent, nakon ubačaja s lijeve strane uz aut liniju Monjac je primio loptu te je namjestio za Mršića no njegov udarac odlazi pored gola Đakovića.

Na poluvrijeme se ošlo s početnim rezultatom 0:0.

Početak drugog poluvremena donio je izmjenu u redovima Šibenika, iz igre je zbog ozljede izašao Stefan Perić a na travnjak Šubićevca nakon dugog izbivanja s terena istrčao je Ivan Delić.

Nakon nešto manje od dvije provedene minute na terenu Delić je pokazao koliko znači ekipi Šibenika, brza pas igra na relaciji Pozo-Marijanović-Božić, lopta stiže do Delića koji hladnokrvno uz pomoć gostujućeg braniča posprema loptu u mrežu za oduševljenje okupljenih na prohladnom Šubićevcu.

52.minuta, Stipe Bačelić Grgić prima loptu na vrhu šesnaesterca s lijeve strane, namješta se na udarac no zamalo je neprecizan.

55.minuta Josip Majić servira loptu Bačeliću Grgiću u kazneni prostor Orijenta, neometan je kapetan Šibenika no njegov udarac fantastičnom obranom zaustavlja Mohorović.

64.minuta u kazneni prostor Šibenika sjurio se Niko Gajzler te pucao s lijeve strane u bliži kut no Đaković je spreman i brani taj udarac.

78.minuta ubačaj Gajzlera s lijeve strane glavom je s 10-ak metara zahvatio Faal no njegov udarac odlazi pored gola.

84.minuta puca Faal, šibenska obrana blokira udarac.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te su Narančasti upisali važnu pobjedu u borbi za prvo mjesto.

Ovome dodajmo vijest kako je jubilarni 100. nastup u dresu Šibenika upisao Ivan Roca, čestitke!

U sljedećem kolu nogometaši Maria Carevića gostuju u Vinkovcima protiv Cibalie.

Susret je na rasporedu u subotu (02.12.) s početkom u 12:30h uz prijenos na MaxSport1.