ŠIBENIK – VUKOVAR 1:1, četvrta pripremna utakmica

Nakon dvije uzastopne pobjede Narančasti remizirali s Vukovarom 1991.

Pripremna utakmica u Makarskoj završila rezultatom 1:1.

Makarska, 27. siječnja 2024.

Iako je HNK Šibenik u zadnja dva pripremna susreta pokazao odličnu formu zabivši ukupno 5 golova HNK Zadru i NK GOŠK Gabeli, bez primljenog pogotka, u pripremnom susretu odigranom na Gradskom stadionu u Makarskoj, susret između Šibenika i Vukovara završio je neodlučeno.

Susret su Narančasti započeli u sljedećem sastavu :

Đaković, Cvijanović, Dujmović, Punčec, Gačić, Brajković, Pozo, Roca, Majić, Bačelić Grgić, Kolega.

Momčad Maria Carevića na početku utakmice nametnula se kao dominantna ekipa na terenu.

Na utakmici se nije moglo vidjeti previše prilika no želja za pobjedom je bila izrazito prisutna, ta želja urodila je plodom u 17. minuti, za vodstvo je zabio kapetan Stipe Bačelić Grgić nogom s pet metara, na izvrsnu asistenciju prizemne lopte Majića s desne strane.

Šibenčani su u drugom poluvremenu istrčali u izmiješanom sastavu: Mišević, Čeko, Morrison, Perić, Osmanković, Pavičić, Appah, Marijanović, Kulušić, Sekulić, Torres.

Mreže su mirovale sve do 70.minute kada Vukovar dolazi izjednačenja nakon prekida s lijeve strane, najspretniji je bio Berete koji neometano pogađa za 1:1.
Do povratka u vodstvo Narančasti mogli doći u 78.minuti kada se pred vratima Vukovara u šansi našao
mladi Kulušić. no njegov udarac zaustavio je vratar Vukovara.

Rezultatom 1:1 završen je četvrti pripremni susret Šibenika te prvi remi.

Narančasti će prije početka sezone snage odmjeriti s jakim ekipama i na nadolazećem međunarodnom
turniru Adria Winter Cup, koji se 3. veljače 2024. godine igra na Šubićevcu, od 13 sati.

Uz Šibenik će nastupiti SK Austria Klagenfurt, momčad iz najvišeg ranga austrijske Bundeslige te HŠK Zrinjski iz
Mostara, sudionik Konferencijske lige, trenutno se nalazi na drugom mjestu Premijer lige BiH.
Organizacija ovog turnira od strane domaćina HNK Šibenik nema samo sportsku namjenu, riječ je ujedno
i o promociji grada Šibenika i Hrvatske, a služi i kao pokazatelj u kojem će smjeru i cilju klub težiti u
budućnosti.
Što prije osigurajte svoje ulaznice putem Adriaticket sustava ili ispred zapadne tribine na dan utakmice od 11 sati po cijeni od 5 eura!