siii

Završen prvi Adria Winter Cup – pobjednik HŠK Zrinjski!

Gledatelji koji su posjetili Šubićevac mogli su uživati u premijernom izdanju Adria Winter Cupa.

Sunčano vrijeme i atraktivni protivnici opravdali su sve najave ovog turnira.

Utakmice su odigrane u formatu 2×30 minuta, a naslov pobjednika odlazi u Mostar.

No počnimo redom, prvo su na teren istrčali domaćin HNK Šibenik te partnerski klub Austria Klagenfurt.

Šibenik je ozbiljnije zaprijetio preko Majića koji je u 16.minuti pogodio vratnicu.

Tri minute kasnije isti igrač ponovno je okušao svoje pucačke sposobnosti no istaknuo se vratar gostiju Knaller.

S rezultatom 0:0 otišlo se na predah.

U nastavku susreta gosti iz Klagenfurta uspostavili su ritam igre te ozbiljno zaprijetili preko Wimmera no njegov udarac glavom odlazi pokraj gola.

No u 53.minuti Binder lijepim udarcem s vrha šesnaesterca matira Miševića za konačnih 1:0.

ŠIBENIK: Mišević, Perić, Osmanković, Morrison, Pavičić, Marijanović, Appah, Kolega, Bačelić Grgić, Majić, Toševski (još su igrali Conte, Laća)

AUSTRIA KLAGENFURT: Knaller, Gezos, Mahrer, Wimmer, Schumacher, Benatelli, Irving, Cvetko, Karweina, Schwarz, Soto (još su igrali Loune, Binder)

Drugi susret donio nam je susret između Austrije Klagenfurt i Zrinjskog.

Gosti iz Mostara nošeni podrškom svojih pristalica suvereno su došli do pobjede od 3:0.

Uvodne minute nisu donijele previše uzbuđenja, sve do 10.minute kada na ubačaj Corde glavom pogađa Tomislav Kiš.

Taj zgoditak dao je Plemićima dodatan impuls, redaju se prilike sa svih strana, Zrinjski prijeti preko Savića, Bilbije i Ćuže no rezultat na poluvremenu je 1:0.

Prva minuta nastavka donijela je promjenu rezultata, pravi dar mar u obrani Austrije napravio je Ćuže koji efektno pogađa za 2:0.

Taj pogodak umirio je tijek susreta, nije bilo izglednih prilika.

Do 50.minute kada svojim drugim pogotkom ponovno na asistenciju Corde Ćuže postavlja konačnih 3:0.

ZRINJSKI : Marić, Memija, Jakovljević, Barišić, Corda, Savić, Ilinković, Malekinušić, Kiš, Ćuže, Bilbija.

AUSTRIA KLAGENFURT : Knaller, Bonnah, Loune, Jaritz, Binder, Karweina, Irving, Benatelli, Mahrer, Schumacher, Wimmer.

I posljedni susret Adria Winter Cup donio nam je ogled između domaćina HNK Šibenik te HŠK Zrinjski.

Uvodne minute donijele su početno ispitivanje snaga te se na prvu priliku čekalo do 18.minute kada je Božić udarcem s vrha šesnaesterca s lijeve strane natjerao golmana Karačića na paradu.

Četiri minute kasnije Delić gura u šansu Torresa no njegov udarac s 10-ak metara odlazi pored gola.

25.minuta puca Jukić s vrha šesnaesterca puca no pogađa prečku.

28.minuta Jukić upošljava Ivančića no njegov je udarac neprecizan.

U nastavku Mostarci su zaprijetili u 52.minuti no udarac Sabljića završava u bloku Narančastih.

52.minuta evo i Šibenik, na odbijenu loptu natrčava Roca, namješta se na udarac no nije uspio ozbiljnije ugroziti vrata gostiju.

I za kraj u 59.minuti Romić puca glavom a istaknuo se vratar Šibenika Antonio Đaković koji je vrhunskom obranom sačuvao režu svoje momčadi.

Konačni rezultat 0:0.

ŠIBENIK: Đaković, Punčec, Gačić, Dujmović, Brajković, Pozo, Roca, Cvijanović, Božić, Torres, Delić (još je igrao Appah).

ZRINJSKI : G.Karačić – Tičinović, D.Karačić, Magdić, Brekalo – Zlomislić, Ramić – Jukić, Ivančić, Lukanić – Sabljić.