Šibenik – Sesvete 3:0 [18.kolo SS Prve NL]

ŠIBENIK : Đaković, Perić, Punčec, Dujmović, Kolega, Roca (od 62. Marijanović), Pozo (od 79. Bačelić-Grgić), Cvijanović, Majić (od 86. Toševski), Božić (od 62. Delić), Laća (od 62. Torres). Trener : Mario Carević.

SESVETE: Žiger, Kulenović, Duvnjak, Banovec (od 46. Brigić), Matić, Ljubanović (od 75. Perić), Sušak, Vukasović, Mamić (od 65. Čuljak) (od 65. Topić), Braun, Petrak. Trener: Mario Rac.

Strijelci: Majić 25′ (11 m)

Majić 40′,

Toševski 89′

Pobjeda Narančastih u nastavku prvenstva!

Uvodne minute donijele su nam početno ispitivanje snaga bez izglednijih prilika izuzev udarca Josipa Majića u 13.minuti, obranu je upisao Karlo Žiger.

25.minuta donijela nam je prvo veće uzbuđenje, u kaznenom prostoru gostiju srušen je Ivan Božić, sudac Melnjak pokazuje na najstrožu kaznu, a sigurnim i preciznim udarcem s 11 metara Šibenik u vodstvo dovodi Josip Majić.

Dodatan vjetar u leđa Narančasti su dobili u 28.minuti kada nakon oštrog starta nad Pozom, Duvnjak zaradio svoj drugi žuti karton.

Brojčanu nadmoć nogometaši Šibenika okrunili su u 40.minuti, Kolega je odličnom asistencijom uposlio Majića, on zaobilazi vratara gostiju Žigera te zabija za 2:0.

Deveti prvenstveni zgoditak za Josipa Majića!

S rezultatom 2:0 otišlo se na predah.

52.minuta Toni Kolega se izborio za udarac s vrha šesnaestereca no njegov udarac odlazi pored gola.

U 62.minuti tri izmjene u redovima Šibenika, igru su napustili Božić, Laća i Roca dok su na teren istrčali Delić, Torres i Marijanović.

Pokušali su Narančasti preko Cvijanovića i Torresa definitivno zaključiti ovaj susret no njihove udarce zaustavila je gostujuća obrana.

Konačan rezultat 3:0  i potvrdu pobjede postavio je novopridošli David Toševski u 89.minuti, samo tri minute nakon ulaska u igru umjesto dvostrukog strijelca Majića.

Udarac desnom nogom s 10-ak metara iskosa za prvijenac u dresu Šibenika!