19.kolo SS Prve NL, Dugopolje – Šibenik 0:0

DUGOPOLJE: Lukić, Graonić, Vladušić, Zdunić (od 85. Tokić), Katić, Jukić (od 73. Smodlaka), Bagarić (od 61. Šaranić), Ljubić (od 85. Bradarić), Bašić, Burčul, Tešija. Trener: Marino Biliškov.

ŠIBENIK: Đaković, Perić, Punčec, Dujmović, Kolega (od 76. Brajković), Pozo, Roca (od 46. Marijanović), Cvijanović, Torres (od 76. Delić), Majić (od 82. Bačelić Grgić), Laća (od 46. Toševski). Trener: Mario Carević.

Sudac – Toni Dadić (Zagreb)

Nogometaši Šibenika ubilježili su remi u 19.kolu SS Prve NL.

Uz pregršt prilika i dominaciju veći dio susreta Narančasti nisu uspjeli doći do sva tri boda.

1′ prvo uzbuđenje na terenu, Zdunić je izašao sam pred Đakovića, zaobišao ga i pao, sudac Dadić dosudio je gol aut uz žuti karton Zduniću.

8′, Prvi udarac Narančastih, Majić je pucao s vrha 16m lijevom nogom odlazi pored gola.

9′ , Krasan prodor Torresa po desnoj strani, upošljava Majića no njegov šut odličnom intervencijom brani Lukić.

11′ , Nakon ubačaja Kolege iz kornera najviši je Dujmović no njegov udarac brani Lukić.

14′, Nova prilika za Narančaste, ubačaj Kolege iz kornera, najviši u skoku je Punčec koji je neometan no njegov udarac nije ozbiljnije ugrozio vrata Dugopolja.

16′ Udarac Roce s 20-ak metara odlazi pored gola

22′ Presing Narančastih se umalo isplatio, u izglednoj šansi se našao Laća, neometan s vrha šesnaesterca no njegov udarac nije imao pravu jačinu i putanju te je još jednom Lukić na pravom mjestu.

27′ Majić je sebi iskreirao priliku za udarac, no njegov udarac s 20-ak metara odlazi iznad gola.

37′ Laćin šut s 18 metara iskosa odlazi pored gola.

S rezultatom 0:0 otišlo se na predah.

Drugo poluvrijeme, izmjena u redovima Šibenika, u svlačionici je ostao Ivan Laća, a u igru je ušao David Toševski.

I upravo je Toševski u 47.minuti imao najbolju priliku na susretu, Majić se probio po desnoj strani Dugopoljaca, zavrnuo loptu a neometan i sam na par metara našao se Toševski no glavom nije uspio zahvatiti loptu na najbolji mogući način te je obrana Dugopolja otklonila opasnost.

58′ Još jedan ubačaj Kolege, opasno je u šesnaestercu domaćina no Toševski je ostao kratak

70′ Kolegini ubačaji prava su prijetnja za Dugopolje, nakon kornera najbliži lopti bio je Perić čiji udarac na putu prema mreži zahvaća stopera domaćih te odsjeda na prečki.

72′ Evo i Dugopolja, udarac Bašića s vrha šesnaesterca uz manje poteškoće kapetan Đaković brani udarac

88′ U jeku šibenskih napada te jurnjave na sva tri boda, bljesnula je kontra domaćina, Šaranić se izvukao na šut no njegov udarac odličnom paradom brani Đaković.

90′ Perić je započeo jedan od posljednjih napada na susretu, trkom je osvojio preko 30-ak metara te nakon duplog pasa našao se u izglednoj šansi no njegov udarac lijevom nogom je neprecizan i odlazi iznad gola,

Krajnji rezultat 0:0, ostaje žal za pobjedom.

Veliko hvala i našim Funcutima koji su svojim navijanjem i podrškom bili dodatan vjetau u leđa Narančastima.

U međuvremenu šibenski konkurenti na ljestvi ubilježili su pobjede pa je tako nakon ovog kola zaostatak za vodećim Zrinski Osječko 7 bodova, dok se trećeplasirani Vukovar približio na dva boda zaostatka od Carevićevih trupa.

U igri je još 14 kola, odnosno 42 boda, glavu gore Narančasti!