ŠIBENIK – Jarun 2:0 , 22.kolo SS Prve NL

Toševski 66′

Sudac : Renato Lacić (Split)

ŠIBENIK : Đaković (C), Cvijanović, Dujmović, Punčec, Gačić, Kolega (od 82.Brajković), Marijanović, Pozo(od 86.Torres), Majić(od 86. Laća) , Božić (od 82.Roca), Toševski (od 70. Delić). Trener : Mario Carević

JARUN: Sajko, Grdenić (od 76. Pavlek), Dajčer, Bičanić, Mađarić, Pranjić, Domančić (od 46. Abramović), Aventisian (65. Diyoke), Smoljo, Mateković (od 46. Turčin), Bilobrk (od 76. Matijević). Trener: Jerko Leko

Nogometaši Šibenika upisali su vrijednu pobjedu u posljednjoj utakmici drugog kruga SS Prve NL.

Na Šubićevcu su svladali Jarun rezultatom 2:0.

Početnu dominaciju Narančasti su okrunili pogotkom Ivana Cvijanovića u osmoj minuti, koji je silovitim udarcem s 20 metara lijevom nogom zatresao mrežu Sajka.

14′ Josip Majić okušao je svoje pucačke sposobnosti te je s centra pokušao lobati Sajka no njegov udarac je zamalo neprecizan.

22′ Nova prilika za Šibenik, ovoga puta u glavnoj ulozi je Ivan Božić koji puca s vrha šesnaesterca no njegov udarac odlazi pored desne stative.

26′ Slobodan udarac s 20-ak metara, s lijeve strane, odličan udarac no na mjestu je Sajko.

29′ U izglednoj prilici našao se David Toševski, sjurio se u kazneni prostor gostiju te pucao s 10-ak metara no njegov udarac nogom zaustavlja odlični Sajko.

31′ Toševski je u kaznenom prostoru, izborio se za udarac no lopta odlazi pored gola.

34′ Šut Majića s 20-ak metara, lopta odlazi pored desne vratnice.

Na predah se otišlo s rezultatom 1:0.

46′ Prva ozbiljnija prilika za nogometaše Jaruna, najviši u skoku nakon kornera je Abramović no kapetan Đaković istaknuo se odličnom intervencijom.

47′ Novi korner za Jarun, iz gužve puca Dajčer a vrhunskom intervencijom ponovo se istaknuo Đaković.

52′ Marijanović je iskreirao šut s vrha šesnaesterca no njegov udarac još jednom brani Sajko.

54′ Prijeti još jednom Majić, no njegov udarac s 10-ak metara odlazi pored gola.

66′ Fantastičnu rolu odradio je Iker Pozo, oslobdio se dvojice čuvara te pravovremenim pasom u priliku gurnio Toševskog, Toševski se sjurio u kazneni prostor Jaruna te pogodio za povećanje vodstva Narančastih.

Drugi zgoditak na utakmici umirio je tempo igre.

82′ Delić se oslobodio čuvara, namjestio se na lijevu nogu s vrha šesnaesterca no njegov udarac brani odlični Sajko.

86′ Nakon kornera lopta dolazi do Brajkovića, on se namješta na udarac, puca silovito no njegov udarac završava u gostujućem bloku.

9o’ Strijelac prvog zgoditka Ivan Cvijanović još jednom je efektno pokušao pogoditi vrata Jaruna no njegov silovit udarac ljevicom odlazi iznad vrata Sajka.

Kraj susreta i nova pobjeda nogometaša Šibenika.

Slavlje s Funcutima moglo je započeti, zaostatak za vodećim Zrinskim smanjio se na dva boda.