Šibenik – Vukovar 2:1, 31.kolo SS Prve NL

ŠIBENIK – VUKOVAR 2:1 (0:1)

Kolega 58′, Toševski 81′ / Tadić 10′

ŠIBENIK: Đaković, Dujmović(od 79.Gačić), Punčec, Perić, Cvijanović, Iyendjock(od 46.Brajković), Pozo, Kolega, Majić, Delić(0d 68.Laća), Božić(od 26.Toševski).

VUKOVAR 1991: Mandić, Jukić, Rugašević, Baković (od 63. Đurković), Gonzalez, Roos, Čabrajić (od 63. Berete), Andačić (od 70. Spahić), Bungić, Tabinas (od 63. Garić), Tadić, trener Dražen Pernar

Nogometaši Šibenika upisali su novu, veliku pobjedu na svom terenu, svladavši Vukovar.

Gosti su bolje otvorili susret te već u drugoj minuti opasno zaprijetili preko Bakovića no njego udarac odlazi pored gola.

10′ Korner za goste izveo je Rugašević, preciznom loptom na drugoj vratnici pronašao usamljenog Tadića koji glavom pogađa za 1:0 i hladan tuš na Šubićevcu.

26′ Ozljeda Božića, u igru ulazi Toševski.

40′ Za šut se izborio Toševski, no njegov udarac obranio je vratar Mandić.

45′ Sporna sitaucija u kaznenom prostoru Vukovara, nakon greške vratara Mandića prvi do lopte dolazi Toševski, vukovarski vratar ga ruši no sudac Dadić dosuđuje prekršaj u napadu.

57′ Šibenik je u nastavku odlučno krenuo po preokret, kratka kombinacija Pozo-Delić, lopta dolazi do Kolege koji je nanizao dvojicu gostujućih braniča te pogodio za 1:1 i veliko slavlje na Šubićevcu.

Pokušavalu su oba takmaca doći do sva tri boda no napadači nisu bili na nivou realizacije, sve do 80.minute.

80′ Odbijenu loptu prema šesnaestercu ubacio je Majić, ona stiže do Toševskog koji prsima spušta lopta, namješta se na udarac lijevom nogom te s 20 metara silovito pogađa za 2:1 i erupciju oduševljenja na Šubićevcu.

90′ Ubačaj Spahića lijevom nogom uz manje poteškoće Đaković šalje u korner.

Velika pobjeda Narančastih u uzbudljivom i napetom susretu.

U sljedećem kolu na Šubićevcu u posljednjoj ovosezonskoj domaćoj utakmici gostuje Dubrava TK, dok će Vukovar ugostiti lidera prvenstva, Zrinski Osječko 1664.