Šibenik – Dubrava 1:0, 32.kolo SS Prve NL

ŠIBENIK – DUBRAVA 1:0 (1:0)

ŠIBENIK: Đaković, Perić, Gačić, Dujmović, Cvijanović (od 16. Pavičić), Marijanović, Kolega (od 88. Pozo), Brajković, Majić, Laća (od 69. Toševski), Delić (od 69. Iyendjock). Trener: Mario Carević.

DUBRAVA TIM KABEL: Šarkanj, Palić, Vasilj (od 86. Vugrinec), Bošnjak, Djokić (od 46. Posinković), Dominić, Tomas, Tunjić (od 63. Kekez), Li (od 58. Raužan), Dobrić, Glasnović (od 24. Lekaj). Trenerica: Petra Mandić.

Posljednjo domaći dvoboj na Šubićevcu ove sezone donio je novu pobjedu Narančastih i ulaznicu za veliko finale u Osijeku.

Uraganski početak Šibenika otvorio je Delić koji je u 3.minuti zatresao mrežu gostiju no taj pogodak je poništen zbog zaleđa.

Peta minuta nova prilika za Šibenik, na ubačaj Laće najbrže reagira Gačić no njegov udarac glavom odlazi pored gola.

Dominacija na terenu ali bez promjene rezultata, 23.minuta u šansi je opet Delić no njegov udarac zaustavlja Šarkanj.

33.minuta udarac Majića iz slobodnog udarca još jednom odlično brani Šarkanj.

38.minuta, nova velika prilika za Narančaste, fantastičan solo prodor i lopzu na pladnju servirao je za Laću no trese se okvir gola.

41.minuta u prilici pred vratima Dubrave našao se Delić, puca silovito no i ta lopta odsjeda na prečki.

42.minuta i napokon vodstvo Šibenima!

Gačić je poslao loptu u prostor za Laću koji se probija po lijevom krilu te kirurški precizno pronalazi Delića koji neometsno pogađa za 1:0 i erupciju oduševljenja ns lijepo ispunjenom Šubićevcu.

Pravo je čudo kako se na predah otišlo s jednim pogotkom u mreži gostiju.

49.minuta u šansi se našao Laća, dobro iskreirao šansu za udarac no lopts odlazi pored gola.

Do kraja susreta nije bilo konkretnijih šansi, ritam utakmice je pao, a eventualni primljeni pogodak bi značio oproštaj od nadanja u prvoligaški povratak.

Veliko slavlje igrača i navijača moglo je započeti.

Trinaest uzastopnih pobjeda, s osvojenih 79 bodova uz mogućnost osvajanja još tri, ona najvažnija, u posljednjem kolu protiv vodećeg Zrinski Osječko 1664.

Zrinski na svom kontu ima 81 bod, Šibenik 79, uistinu povijesna drugoligaška sezona koju će nadamo se naša momčad uz pravi pristup i veliku podršku navijača okruniti titulom u nedjelju, 2.lipnja s početkom u 17:30h, stadion Gradski vrt u Osijeku.