ssvt

7.kolo SS Prve NL , Sesvete – Šibenik 1:0

Nogometaši Šibenika doživjeli su svoj drugi prvenstveni poraz.

U sedmom kolu SS Prve NL  Sesvete su slavile s 1:0, pogotkom Sušaka u 83.minuti.

Bila je to prava drugoligaška utakmica, borbena i tvrda, s malo prilika te puno žutih kartona, prekida i prekršaja.

Na prvu priliku čekalo se do 20.minute, kada Guja ima šansu domaćine dovesti u vodstvo no njegov udarac brani Đaković.

Pokušavali su nogometaši Maria Carevića preko Majića, Božića i Torresa no redom svi udarci završavaju u bloku.

Minuta je 43. , Božić servira Torresu loptu a najbolji strijelac SS Prve NL nije uspio svojim udarcem s 10-ak metara savladati golmana Žigera, lopta je otišla pored gola.

S rezultatom 0:0 otišlo se na poluvrijeme.

Na startu drugog dijela u kaznenom prostoru domaćina Ivan Božić je povlačen za dres no glavni sudac utakmice ne vidi ništa sporno te nema najstrože kazne za Šibenik.

Poluvrijeme s malo prilika, utakmica se zaoštrava, obje ekipe žele do vrijedna tri boda no nedostaje preciznost s obe strane.

Sporna situacija u 83.minuti rezultirala je pogotkom domaćina, nakon ubačaja s desne strane najviši u skoku je bio Sušak koji je svojim pogotkom postavio konačnih 1:0.

Sporno je za koga je trebao biti dosuđen u prekršaj u toj situaciji te kako je u nastavku akcije jedan od domaćih igrača bio u nedozvoljenoj poziciji.

Trener Carević bacio je sve karte u napad, a zamalo mu se to isplatilo u 89.minuti kada je Stipe Bačelić Grgić nakon ubačaja glavom pucao pored gola.

Drugi je to poraz Šibenika u sedam odigranih kola, drugi u tri odigrana gostujuća susreta.

U sljedećem kolu nogometaši Šibenika će na Šubićevcu u dalmatinskom derbiju ugostiti momčad Dugopolja.

Susret je na rasporedu 02.10. s početkom u 20:10h.

SESVETE – ŠIBENIK 1:0 (0:0)